شهاب قبس

پروانه‌وار گرد وجود تو می‌پرم *** تا شعله‌ای ز آتش عشقت عطا کنی

شهاب قبس

پروانه‌وار گرد وجود تو می‌پرم *** تا شعله‌ای ز آتش عشقت عطا کنی

شهاب قبس

حسین - علیه السلام -
در میان گودال
" شهاب قبس" شد
برای ما
مضطرّانِ در راه مانده
برای دنیای تاریک‏مان

[ مصباح الهدی ]

می‏شنوی؟
از میان نوری سرخ
ما را فرا می‏خواند :
هل من ناصر . . . ؟
و کربلا
همان وادی مقدّس است
فاخلع نعلیک!
اگر عزم آن دیار داری . . .

۱ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است

بسم الله

دیشب داشتم راجع به شما فکر می‌کردم. راستش را بخواهید چندین شب است دارم راجع به شما فکر می‌کنم. اصلا امسال محرمم را گذاشته‌ام که فقط به شما فکر کنم..مثلا شب دوم به این فکر کردم که این همه صدایتان کرده ام و با شما سخن گفته ام ولی هیچ‌گاه خودم را در مقابلتان تجسم نکرده‌ام. منظورم چهره و قد و قامتتان نیست.منظورم بزرگی شخصیت شماست. آخر می‌دانید ما کوچک‌های کوچک‌بین گاهی که دلمان به تنگ می‌آید از روزگار فقط یاد گرفته ایم خودمان را ببینیم و دردهای خودمان را بر زبان بیاوریم. حواسمان نیست در مقابل چه کسی کاسه گدایی دراز کرده ایم..سرمان همانطور پایین می‌ماند و از دردهامان به خود می‌پیچیم. در خود فرو رفته فقط ناله می‌کنیم. اگر سر بلند می‌کردیم و یک‌بار عظمت و بلندای شما را می‌نگریستیم دردی نمی‌ماند که از آن شکوه کنیم. شب دوم که به عظمت روح شما فکر می‌کردم، خوب یادم است که فردایش دیگر خبری از بی‌تابی روزهای قبل نبود..

دیشب هم داشتم به شما و غزلی که از حال دلم شب عاشورا خطاب به جنابتان خواندم فکر می‌کردم. به اینکه چقدر حرف‌های بهتری می‌شد از شما زد. همین‌طور فکرهایم گره در گره جلو می‌رفت و به اینجا رسیدم که چه رازی در عبد صالح بودن شما نهفته است؟ چرا شما را با این نام می‌خوانند؟ چه شد که خصلت بارز و اولین وصف در زیارت نامه‌تان عبد بودن و صالح بودن شماست؟ داشتم به شخصیت شما عاقلانه فکر می‌کردم که دلم طوفانی شد..از آن طوفان‌های بنیان‌کنی که هم از جا می‌کند و هم به آرامش می‌رساند..کسی در دلم مدام این را تکرار می‌کرد:

پس من هر روز در نمازهایم به شما نیز سلام می‌کنم. من هر روز در نمازهایم به شما نیز سلام می‌کنم. من هر روز..... وه چه سعادتی!


پ ن: ....السلام علینا و علی عباد الله الصالحین...

السلام علیک ایهاالعبدالصالح المطیع لله ....(فرازی از زیارت‌نامه حضرت عباس علیه السلام)


۵ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ مهر ۹۵ ، ۰۱:۴۱