شهاب قبس

پروانه‌وار گرد وجود تو می‌پرم *** تا شعله‌ای ز آتش عشقت عطا کنی

شهاب قبس

پروانه‌وار گرد وجود تو می‌پرم *** تا شعله‌ای ز آتش عشقت عطا کنی

شهاب قبس

حسین - علیه السلام -
در میان گودال
" شهاب قبس" شد
برای ما
مضطرّانِ در راه مانده
برای دنیای تاریک‏مان

[ مصباح الهدی ]

می‏شنوی؟
از میان نوری سرخ
ما را فرا می‏خواند :
هل من ناصر . . . ؟
و کربلا
همان وادی مقدّس است
فاخلع نعلیک!
اگر عزم آن دیار داری . . .

۲ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است


کار با قبول داشتن صرف درست نمی‌شود . من لابد تا حالا باورش نداشته م که سراغش نیامده ام . این درست که من قبول دارم ، نشانه‌اش همین که الان این جا نشسته ام . اما باور چیز دیگری‌ست . باید درون من اتفاقی بیفتد . یک اتفاقی که این قبول داشتن ته نشین شود در دلم . محکم شود . من گمانم براینست که نقطه ی شروعمان را بد انتخاب می‌کنیم . از بدنه ! ریشه ها را رها می‌کنیم . بعد از مدتی می‌بینیم بنایمان آن استحکام را ندارد . با بادهای مخالف این طرف و آن طرف می‌رود . بعد فکرمان می‌رود سراغ این که پس کجای کارمان لنگ زده ایم که حالا به پیچ و تاب خوردن افتاده ایم ؟ کار همچو منی که خیلی سخت تر هم می‌شود ، چون خانه بر مسیل بنا کرده ام! هم بر مسیر باد و طوفانم و هم سیل های بنیان‌کن مدام در خانه‌ام را می‌کوبند. من به دنبال پناهی می‌گردم . پناه من باید باورپذیر باشد .پناه باید روشن و روشن کننده باشد.یک چیزی مثل همان که خودش به خودش می‌گوید : برهان!1

این‌ها را -نه با همین الفاظ ولی دقیقا با همین مضمون!- من گفتم وقتی که استاد گفت : ما ازینجا شروع می‌کنیم. ازین که فرضا شما قبول دارید که قرآن رافع همه‌ی نیازهای ماست و در این مسئله شکی ندارید .

و این جواب را شنیدم : برای ایجاد همین باور هم -که بخش مهمی از غایت کار ماست - باید به خودش رجوع کنی . به خودش پناه ببری . . . 


* غیر ازین صحبت ها و مثال ها و نق زدن های گاه گاه دوستان - که به این بحث اعتراض می کردند و دلشان می‌خواست زودتر وارد سوره ها شویم - یک جمله‌ی مهم و اساسی گفته شد که گمانم خیلی وقت می‌گیرد تا بفهمم معنایش و عملی کردنش چیست و چگونه است . آن جمله این بود : از این به بعد باید تلاش کنیم هر چیزی را آیه ببینیم . سعی کنیم چشم‌مان آیه-بین شود .1)یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءکُم بُرْهَانٌ مِّن رَّبِّکُمْ وَأَنزَلْنَا إِلَیْکُمْ نُورًا مُّبِینًا........ نساء/174پ ن : برای فاطمه که گفت برایم بگو جلسه اول کلاس تدبر چگونه گذشت؟


۷ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ مهر ۹۲ ، ۱۶:۳۲


 روزی های مقدر شده 

دارند بوی تحقق می‌گیرند 

نام‌های ثبت شده

دارند بازنویسی می‌شوند 

حادثه های بعید

دارند شدنی می‌شوند 


بوی رجعت می‌آید 


دوباره نام "حسین علیه السلام " غوغا به پا کرده . . . . . 


* کاش امسال هم بپذیرند حضورم را در بار عام محبین حضرات‌شان .


+ به بهانه نام نویسی کاروان اربعین راجعون 
۲ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ مهر ۹۲ ، ۱۷:۴۴